G-SHOCK

ساعتهای جی شاک یکی از مجموعه های کاسیو میباشند که به مقاومت در برابر هرگونه شوک اعم از ضربه سخت و یا ارتعاشات قوی معروفند.
این ساعت‌ها در اصل برای استفاده در ورزش، فعالیت‌های نظامی و سایر فعالیت‌های پرحادثه طراحی شده‌اند. اما طراحی های زیبا و اسپرت و متنوع آنها، این گروه ازساعتهای کاسیو را حتی برای استفاده روزمره نیز مناسب ساخته است.
اولین جی شاک در سال 1983 ساخته شد، بالاخره آرزوی اینکه ساعتی روی زمین بیفتد و نشکند به حقیقت پیوسته بود و دیگر آن تفکر مرسوم که یک ساعت خوب حتما باید ظاهری ظریف و باریک داشته باشد را در هم شکست . این ساعت محهز به باتری با عمر 10 ساله، مقاومت در آب در برابر 10 بار و مقاو م در برابر یک سقوط از ارتفاع 10 متری بر روی سطح سخت بود.
جالب اینکه هنوز همان راز و رمز هایی که در آن نمونه اولیه وجود داشت در ساعت های جدید نیز وجود دارد
در طراحی کلیه ساعتهای جی شاک مکانیزم طراحی شامل 12لایه حفاظت شده از جمله: فولاد ضدزنگ، موادمعدنی با مقاومت بالا، LCD متصل به کابل های انعطاف پذیر و …. می باشد.
همچنین شاید جالب باشد که بدانید بر روی تمام ساعتهای جی شاک کاسیو ، آزمایشات سقوط آزاد، مقاومت در برابر آب و لرزش انجام میشود.
ساعتهای جی شاک برای استفاده افراد پر تحرک ، ورزشکاران حرفه ای ، نظامیان ، شکارچیان ، گردشگران و کوهنوردان و افراد یاتیپهای خاص و اسپرت طراحی شده . ساعتهایی که بتوانند در شرایط غیر عادی به راحتی کارکنند و مشکلی نداشته باشند .