لایف سرویس

حمایت از مصرف‎کننده، پشتیبانی، امنیت؛ این‏ها واژه‎های آشنای ذهن مشتریان هستند. گارانتی سال‎ها است به عنوان یکی از مؤلفه‎های مهم خرید هر محصول محسوب می‎شود، می‎توان گفت هیچ کالایی بدون پشتوانه خدمات مطلوب از امنیت لازم برای خرید مشتریان برخوردار نیست. تدوام حیات این حرفه‎ منوط به کیفیت خدماتی که ارائه می‏شود و اعتماد و اعتبار حاصل از آن است. این اعتماد و اعتبار سرمايه اصلي هر حرفه است و وظيفه هر حرفه و اعضاي آن، حفظ سرمايه سازمان خواهد بود.
خبرگان برجسته عرصه IT از سال 1389 در مجموعه لایف سرویس گرد هم آمده‎اند تا با ارائه خدمات و مشاوره‎‎های تخصصی پشتیبانی از دنیای دیجیتال مشتریان را به بهترین نحو میسر سازند.
واحد مدیریت ارتباط با مشتریان با پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات، انتقادات و پیشنهادات گام موثر شرکت لایف سرویس در حمایت از حقوق مصرف کنندگان و مشتریان است و می‏توان عملکرد منسجم این واحد را در کنار ارائه بیشترین زمان گارانتی وجه تمایز مهمی از سایر رقبا دانست.
درحال حاضر شرکت خدماتی لایف سرویس به عنوان یک مجموعه دانش بنیان در تلاش است تا با ارائه زیر ساخت های فنی و خدماتی به روز و متفاوت به مصرف کنندگان و فروشندگان محصولات کاسیو ، سهم خود را در پوشش گارانتی محصولات کاسیو در ایران بیش از بیش افزایش دهد.
شرکت لایف سرویس معتبرترین شرکت خدمات پس از فروش در عرصه خدمات رسانی بوده و موفق به اخذ تندیس از انجمن حمایت مصرف کنندگان نیز گردیده است.

 

جهت ورود به سایت لایف سرویس اینجا را کلیک کنید.